Як вибрати курси англійської мови

Курси є однією з найбільш популярних форм вивчення англійської мови. Тому великий попит на них породжує велику пропозицію. Велика кількість вибору може розгубити людину. Але не варто засмучуватися. Адже завдяки цьому вибору ви завжди можете підібрати найбільш зручний варіант за вартістю, поставленої мети, графіку занять і т.д.

I. Які існують програми навчання на курсах?

Перш ніж почати пошук курсів, добре подумайте, з якою метою ви туди йдете, і наскільки запропоновані вам послуги цій метi відповідають. Наприклад, ви хочете вивчити мову для загального розвитку, для роботи, для поїздки за кордон, для вступу в інститут тощо. Від того, для чого ви йдете вивчати англійську, багато в чому залежать форма і програма навчання. Можливо, вам необхідно особливу увагу приділити розмовній англійській мові, якщо ви збираєтеся відправитися в туристичну поїздку, або на вивчення мови вас штовхнула необхідності швидко перекладати документацію на роботі. До того ж, можна вибрати курси з необхідної вам теми, де ви зможете набрати відповідну лексику (наприклад, у сфері туризму, бізнесу, мистецтва і т.д.). Результат ви отримаєте тільки в тому випадку, якщо правильно поставите перед собою завдання і підберете до нього відповідну програму. Тривалість навчання на курсах може бути різною: від 2-х тижнів до 5-ти років. Звичайно, термін теж багато в чому залежить від мети навчання. Наприклад, якщо вам потрібно просто відповідати на телефонні дзвінки англійською мовою, немає сенсу в тривалому навчанні. У багатьох інших випадках краще вибирати більш тривалий процес отримання знань (як мінімум від 6-ти місяців 2 рази на тиждень по 2 академічні години).

II. Яку школу англійської мови обрати?

Найкраще закінчувати курси, де є методичні центри. Як правило, такі центри існують при вищих навчальних закладах, міжнародних мовних школах. Тут педагоги спираються на єдину відпрацьовану методику навчання та збалансовану програму. До того ж, такі курси мають гарну матеріально-технічну базу (у вашому розпорядженні будуть всі ресурси навчального закладу – бібліотека, комп’ютери, приміщення тощо).Курси при вузах і міжнародних мовних школах є стабільними, і ви зможете бути впевненими, що закінчите їх, і ваше навчання не відкладуть на невизначений термін через недобір групи (великим навчальним центрам простіше вижити в умовах сильної конкуренції, яка існує серед освітніх установ). Якщо ви вирішите закінчити курси при ВУЗі, пам’ятайте, що інститут, що надає вам послуги з навчання іноземних мов, повинен спеціалізуватися саме на цьому виді діяльності (у вашому випадку, курси англійської краще закінчити при Інституті іноземних мов або при організаціях типу МЗС).

Критерії відбору курсів англійської мови:

1. Викладачі.

Одним з найбільш важливих критеріїв відбору курсів є кваліфікація викладачів. Відразу ж зазначимо, що наявність дипломів, сертифікатів і т. п., не завжди визначає рівень кваліфікації, хоча це теж має бути присутнім. Добре, якщо на курсах викладають випускники хороших лінгвістичних вузів, або фахівці, що мають міжнародні сертифікати – IHC, CELTA, DELTA, CEELT. У деяких місцях безпосередньо викладають носії мови, але простій людині буде складно відразу визначити наскільки сильні перед ним педагоги. Тому дізнайтеся, чи постійно вони працюють на курсах, або всі викладачі приходять. Найкраще закінчувати курси, де педагоги працюють постійно і спираються на єдину відпрацьовану методику навчання. У цьому випадку ви зможете бути застрахованими від ситуації, коли приходить новий викладач з боку зі своїми методиками навчання, які можуть виявитися не завжди дієвими.

2. Методики навчання.

Ще однією важливою складовою при виборі курсів англійської мови є методика навчання, вибір якої також визначається метою, з якою ви йдете на курси. В цілому, всі методики можна розділити на 2 типи: традиційні та нетрадиційні. Приклад традиційної методики навчання ви могли спостерігати в школі. Тут основна увага приділяється вивченню граматики, робляться переклади, перекази і т.д. Цей метод незамінний, якщо вам необхідні навички письмових переказів. Якщо ж ви хочете освоїти розмовну англійську, спробуйте будь-які з нетрадиційних методів, правда, сильно не захоплюйтеся. НЕ ВСЕ ДОБРЕ ТЕ, ЩО нетрадиційно. Одним з методів, який вже показав себе як найбільш результативний, є так званий комунікативний метод, за яким працюють практично всі існуючі в Росії західні школи. Він полягає в комплексному підході до навчання іноземних мов.З його допомогою відпрацьовуються навички розмовної мови, її сприйняття на слух, письмо, читання.Існує величезна кількість різних методів викладання. Навряд чи варто описувати їх усі, тому що, як правило, перед вступом на курси вам обов’язково розкажуть про методику навчання.Ми ж радимо вам всіх докладно вислухати і вибрати найбільш підходящий варіант.

3. Групи.

Зверніть увагу на чисельність групи. Найкраще, якщо вона не буде перевищувати десяти осіб. У цьому випадку ви зможете отримати в достатній кількості увагу викладача, і завжди будете перебувати у нього під контролем, що виключить можливість неправильного розуміння вами граматики, або нерозуміння її зовсім, неправильна вимова і т.д.

4. Ліцензія.

Обов’язково зверніть увагу на наявність ліцензії, зазначені в ній адреса, термін дії, дозволені види діяльності. Поцікавтеся, як довго існують курси – від цього залежить стабільність вашого навчання. Адже будь-який освітній заклад будується не за один день і, навіть, рік, а збої, які можуть відбутися в початковий період роботи будь-якої компанії, перш за все, позначаться на вашому навчальному процесі.

5. Тестування.

Пройдіть тестування і сходіть на безкоштовне пробне заняття, якщо така послуга є на курсах.До речі, походив на безкоштовні заняття, ви зможете ближче познайомитися з процесом навчання на даних курсах, і у вас з’явитися реальна можливість порівнювати.

Де можна знайти інформацію про курси?

Найзручніший спосіб – пошук в Інтернеті. Ви можете ввести в пошукову систему питання: наприклад, “курси англійської мови”, і отримаєте інформацію про курси.

Tags: ,

Leave a comment